Účetní:               321 725 362
Místostarostka:  722 937 844

Úřední hodiny účetní:
Út, Čt     9 - 12

Úřední hodiny starosta, místostarostka:

TPCA

VSK

Výstavba splaškové kanalizace konečně začíná

Informace starosty obce k výstavbě splaškové kanalizace. V příloze najdete časový harmonogram prací a plán jednotlivých etap stavby.

Vážení spoluobčané.

Konečně se podařilo překonat administrativní nástrahy procesu přípravy stavby a můžeme začít. Díky dlouhému procesu kontroly výběru zhotovitele poskytovatelem dotace jsme se dostali do mírného časového skluzu, takže stavba začne již v týdnu od 2. října.

Pro Vaši informaci, ve kterých částech obce a v jakém termínu bude stavba probíhat, máte v příloze k dispozici harmonogram stavby do konce roku 2017, dále situaci celé stavby a jednotlivých stok a mapy se zvýrazněnými jednotlivými etapami podle harmonogramu. Harmonogram pro rok 2018 zatím není zpracovaný, ale konečný termín pro dokončení stavby je 31. květen 2018.

Veškeré předchozí informace se týkaly pouze stavby kanalizace ve veřejném prostoru – hlavních řadů, čerpacích stanic, výtlaků a veřejných částí přípojek.

Domovní přípojky od Vašich domů do kontrolních šachet, které budou v chodníku u Vašich plotů, jsou jinými stavbami, a je třeba, abyste si opatřili projektovou dokumentaci a příslušné povolení od stavebního úřadu. Jak jsem již v minulosti psal, jsme připraveni Vám pomoci s vyřízením tohoto procesu, a to tak, že zajistíme projektanta, který nejen že zpracuje projektovou dokumentaci, ale zařídí i vydání povolení stavebního úřadu. Společným podáním žádosti se proces nejen zjednoduší a zrychlí, ale měl by být i levnější oproti individuálně zpracovávaným projektovým dokumentacím a podávaným žádostem. Vzhledem k tomu, že domovní přípojky je možné stavět až po kolaudaci celé splaškové kanalizace, zatím je čas pro Vaše rozhodnutí, jakým způsobem si zařídíte povolení domovní přípojky. Nabídku projektanta Vám dáme vědět.

V nedávné době jsem také přislíbil společné setkání občanů obce se zhotovitelem. K dnešnímu dni ještě není dohodnut termín tohoto setkání, také Vám dáme včas vědět.

30. 9. 2017

Rost. Vodička, starosta Obce Polepy

časový harmonogram a plán etap zde ke stažení

Vytvořeno: 1. 10. 2017