Staň se patronem stromu

S tímto motem jsme pozvali polepské děti i s jejich rodiči k sázení stromů, na které jsme od Nadace ČEZ obdrželi dotaci ve výši 19.000,- Kč.

Původně jsme chtěli stromy sázet již v listopadu, ale vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo včas doložit všechny přílohy k žádosti, celá akce proběhla „na poslední chvíli“. Příchozí sousedé vysadili celkem devět stromů na mezi podél cesty za obecním kompostem, a to jako náhradu za stromy uschlé. Vysadili jsme sedm stromů ovocných – švestky, třešně, hrušně, jeden kaštan a jeden dub. Hlavně dva posledně jmenované stromy se stanou dominantami v zemědělské krajině v okolí obce. Každý nově vysazený strom byl opatřen cedulkou se jménem patrona, který by jim měl pomáhat přežít první dva roky po výsadbě tím, že je bude zalévat, opravovat ochrany proti okousu a vysekávat trávu okolo nich, aby měly dostatek prostoru pro svůj život.

logoDěkujeme nejen Nadaci ČEZ, která finančně podpořila naši snahu o zvelebování okolní krajiny, ale i sousedům, kteří přišli i přes nepřízeň počasí, pomohli se sázením stromků a hlavně se zavázali být jejich patrony.

Rost. Vodička, starosta

Vytvořeno: 4. 1. 2017