U KOLÍNA

Út, Čt    9  - 15

Úřední hodiny místostarosta:
Po   16 - 18

Úřední hodiny administrativní pracovnice:
Po, St    14 - 18
Út, Čt     9 - 15

EKO-KOM

Kanalizace Polepy - informace k připojování nemovitostí

Vážení spoluobčané, 28. prosince 2018 jsme obdrželi od Městského úřadu Kolín kolaudační souhlas, tedy naše kanalizace je PROVOZUSCHOPNÁ.

Již nic nebrání našemu napojování na šachty, které máme před domy.

Fyzické propojení domácí kanalizace s obecní je možné až po vyřízení nezbytných formalit u provozovatele kanalizace – společnosti VODOS Kolín.

Pro jednání se společností VODOS potřebujeme mít:

1. Vyplněnou žádost o uzavření smlouvy o odvádění odpadních vod. Buďto si ji můžeme stáhnout na stránkách společnosti VODOS:

zrizeni_pripojky_a_prihlaska_odberu_2.pdf,

nebo je k vyzvednutí na obecním úřadu.

Informace ke smlouvě Vám podá pracovnice VODOS Kolín:

Jaroslava Hušpauerová

tel.: 321 737 177

email: jaroslava.huspauerova@vodoskolin.cz

2. Územní souhlas vydaný Městským úřadem Kolín. Většina obyvatel využila nabídku obce a územní souhlas má k vyzvednutí na našem obecním úřadu. Podmínkou pro vydání kopie územního souhlasu a příslušné projektové dokumentace je podepsaná smlouva s obcí o úpravě vzájemných vztahů… a zaplacený poplatek 2.500,- Kč za vyřízení územního souhlasu. (Většina z nás má smlouvu podepsanou a poplatek zaplacený. Jak jste na tom, můžete zjistit na obecním úřadu.)

3. Souhlas obce s napojením na obecní kanalizaci. Získáte na obecním úřadu při přebírání dokladů podle předchozího bodu.

Skutečné provedení (výstavba) soukromé části je věcí každého z nás. Někdo je schopen si přípojku vybudovat sám, někdo využije nabídky některé z firem, možností je vykopání výkopu vlastními silami a montáž potrubí odbornou firmou (odborné práce nabízí i VODOS Kolín). Někdo již má většinu prací hotovou a jen čekal na kolaudaci obecní kanalizace. V každém případě však musí provedení soukromé části zkontrolovat a odsouhlasit pracovník společnosti VODOS Kolín pan Bc. Pavel Konývka, tel.: 603 557 122 pavel.konyvka@vodoskolin.cz. Bez jeho souhlasu nelze nemovitost napojit.

Někteří z Vás se ptali, jak bude zjišťováno množství vypouštěných odpadních vod, když nejsou připojeni na obecní vodovod. Takový stav VODOS řeší paušálem (jeho konkrétní velikost sdělí VODOS) podle počtu obyvatel domu.  Počet obyvatel závazně uvádíte do žádosti o uzavření smlouvy.

Pokud jste v tomto dopisu nějaké informace nenašli, neváhejte a zeptejte se nás. Pokud nebudeme odpověď znát, určitě ji obratem zajistíme.

Rost. Vodička, starosta

Vytvořeno: 7. 1. 2019