U KOLÍNA

Út, Čt    9  - 15

Úřední hodiny místostarosta:
Po   16 - 18

Úřední hodiny administrativní pracovnice:
Po, St    14 - 18
Út, Čt     9 - 15

EKO-KOM

Výsledky jednání vlády 17. května 2021 - nová a novelizovaná mimořádná opatření MZ ČR

Informace o vládou dnes projednaných nových mimořádných opatření a změnách mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví.
  1. Usnesení vlády č. 471  Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví:
  1. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 1 mimořádné opatření, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb
  2. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 2 změna mimořádného opatření, kterým se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest
  3. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 3 mimořádné opatření, kterým se omezuje provoz škol a vysokých škol
  4. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 4 změna mimořádného opatření, kterým se stanovují podmínky testování dětí, žáků a studenů ve školách
  5. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 5 změna mimořádného opatření, kterým se stanovují podmínky testování studentů vysokých škol
  6. Usnesení vlády č. 471, příloha č. 6 mimořádné opatření, kterým se stanoví pravidla pro konání škol v přírodě

Krátce:

Školství

• Na všech 2. stupních základních škol skončí rotační výuka. Nyní již neplatí v šesti krajích (Plzeňském, Pardubickém, Středočeském, Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém) a v Praze.
  • Obnoví se také teoretická výuka na středních školách. Žáci se budou testovat jedenkrát týdně.
  • Výuku mohou obnovit také vysoké školy, tam bude podmínkou dodržovat rozestupy 1,5 metru.

ZUŠ

• Výuka v základních uměleckých školách bude od 24. května probíhat s testem bez omezení, bez testu pro nejvýše 10 žáků.
  • Ve Středisku volného času se pak může sejít najednou deset osob bez testu, s testem pak až 50 osob uvnitř, 100 venku.

Ubytování

• Hotely, penziony a další ubytovací služby budou moci obnovit provoz, a to bez omezení kapacity.
  • Hosté se budou muset prokázat testem, očkováním, nebo proděláním covidu v posledních 90 dnech.

• Od příštího týdne bude smět uvnitř sportovat ve skupině pohromadě až 12 lidí.
  • Na celém sportovišti pak bude moci být 30 osob místo deseti.

Akce

• Od 24. května se bude moci kulturních akcí venku zúčastnit až 1000 lidí, musí ale být zároveň naplněna maximálně poloviční kapacita prostoru.
  • Budou se moci konat také akce uvnitř s účastí maximálně 500 diváků a pořadatelé také mohou obsadit maximálně polovinu celkové kapacity.
  • Podmínkou účasti na všech zmíněných akcích bude buď negativní test, uplynutí 14 dní od dokončeného očkování či maximálně 90 dní od prodělané nemoci covid-19.
  • Oba typy akcí mohou navštěvovat jen sedící diváci, kteří musejí nosit respirátor.

Co se chystá v příští vlně

• Školy v přírodě se budou po epidemii koronaviru moct rozběhnout od 31. května. Podmínkou pro účast na nich bude předložení negativního PCR testu z laboratoře, nebo antigenního testu ze školy.
  • Od 31. května by se mohly začít konat také skupinové prohlídky hradů a zámku, a to maximálně v desetičlenných skupinách.
  • V první polovině června by mohly otevřít vnitřní prostory restaurací.

Zdroj zde: Výsledky jednání vlády 17. května 2021 | Vláda ČR (vlada.cz)

Následně by měla být mimořádná a ochranná opatření vyhlášena MZ ČR zde: https://www.mzcr.cz/category/uredni-deska/rozhodnuti-ministerstva-zdravotnictvi/aktualni-mimoradna-a-ochranna-opatreni-ke-covid-19/

Vytvořeno: 17. 5. 2021
Poslední aktualizace: 17. 5. 2021 19:47